Melilax Aboca

Próbując uprościć podejście do tak złożonego problemu, można wyróżnić dwa rodzaje problemów związanych z pasażem jelitowym: zaparcie podczas wypróżniania, spowodowane głównie trudnościami w usuwaniu stolca zalegającego w odbycie, a także spowolniony pasaż spowodowany zmniejszoną motoryką jelit.

Rozróżnienie pomiędzy dwoma rodzajami trudności jest bardzo ważne, ponieważ każda z nich dotyczy innych odcinków i funkcji jelita. Z tego powodu wymagają różnych rozwiązań.

Konieczne jest prawidłowe ujęcie problemu i podjęcie ukierunkowanych działań, gdyż równowaga jelitowa jest kluczowa dla zdrowia całego organizmu.

  • Zaparcia objawiają się zaburzeniami, takimi jak odczucie niekompletnego wypróżnienia, „zablokowania” odbytu, potrzebą podjęcia kilku prób wypróżnienia w ciągu dnia lub częstego oddawania małych ilości stolca. W takim przypadku celem jest znalezienie sposobu łatwiejszego oddawania stolca, a środkiem zaradczym może być zastosowanie produktów, które działają poprzez efekt stymulująco-nawilżający na poziomie miejscowym.
  • Spowolniony pasaż jelitowy przejawia się zmniejszoną częstotliwością wypróżniania, brakiem potrzeby oddawania stolca, który jest twardy, a jego ilości są niewielkie. W takich przypadkach prawidłowa porada, oprócz zwyczajowego zalecenia przestrzegania zasad zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania, polega na doradzeniu produktu o właściwościach stymulujących perystaltykę jelit.