Grintuss

Droga, która doprowadziła Aboca do opracowania MeliLax, miała swój początek w zgłębianiu tekstów historycznych przechowywanych w Bibliotheca Antiqua w Aboca Museum, „skarbcu” zawierającym ponad 1000 tomów, publikowanych od XVI do początku XX wieku.

Dzięki badaniom źródeł historycznych Aboca ponownie odkryła liczne korzyści dla zdrowia, pochodzące ze stosowania miodu: dla antycznych ludów z obszaru Morza Śródziemnego miód był „podstawową substancją leczniczą”.

Był on tak cenny, że nadawano mu boskie cechy: wierzono, że miód pochodzi z nieba, a pszczoły zbierają go w darze dla człowieka.

Doodbytnicze stosowanie miodu miało miejsce już 1500 lat przed naszą erą, Egipcjanie stosowali czopki zawierające miód. Tysiąc lat później Hipokrates opisywał stosowanie czopków z anyżu, mirry, tłuszczu koziego i miodu. Ten sam lekarz stosował również lewatywy z miodu w celach przeczyszczających i oczyszczających.

Reinterpretując historyczne źródła z punktu widzenia nowoczesnych zdobyczy naukowych oraz korzystając z zaawansowanych technik analizy, Aboca mogła przebadać właściwości miodu i nadać im nową wartość. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii była w stanie wykorzystać potencjał tego surowca, tworząc innowacyjną mikrowlewkę.

AbocaTo jest wyròb medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Aboca Grintuss